Kamna



Kamna v Lošticích na Moravě.Kamna v Levíně.Horní Radouň.Dobřichovice.(2019)Lesní Mlýn.Přestavba kamen v Kruplově.Druhá kamna v Truskavně.Kamna do slamáku v Nelahozevsi.Střížovice.Františkov v Jizerských horách.Rokytá.Dolní Dvůr v Krkonoších.Praskolesy a kamna tunelová.Kruhový slamák.Neobyčejná kamna do Klinkovic.Zelený sporák s hnědými kamny v pokoji.Teplovodní kamna s ležením a sporákem.Kamna do kachlového ateliéru.Kamna do parádního pokoje.Rozdělovací kamna do slaměného domu ve Výžerkách.Pokojová kamna v Jindřiši.Pokojová kamna ve Lhotě Bubeneč.Rtyně.Třísov.Druhá i první půlka kamen v Beskydech.Omítaná kamna v Křešíně.Královka u Šluknova.Svobodův mlýn.Kamna s ležením v Krkonoších.Bílá kamna pod Barborou.Hliněná kamna do slaměného domu v Sychrově.Velká hnědá kamna v Jelmu.Světle modré tahovky.Kamnosporák v Úvalech u Valtic.Kamna se sporákem u Melounků v Zákolanech.Stavba kamen u Lukáše a Denisy v Kruplově.


............................................................................................................
 

Kamna v Lošticích na Moravě.

 

Stavba kamen z dílny P.M. nedaleko od Loštic, nám keramikům dobře známých pro svoje neuvěřitelné středověké nádobí tzv. loštické poháry.
Kamna mají zadní přikládání a poměrně dlouhý šamotový tah v omítané části. Přepínání klapkou mezi pečením v troubě a nebo topením do tahů.
 



automatická regulace hoření

přikládací dvířka s rozvodem vzduchu od firmy Brunner




Loštické poháry



 

 

Kamna v Levíně.

Kdo by nechtěl stavět kamna v Levíně? Významném hrnčířském středisku?
Nám se to splnilo a je jen škoda, že kachle musely být z časových důvodů koupené od firmy k a k poker Bechyně.Tunelová kamnová vložka haka 37/50 T od českého výrobce Hoxter umožnuje přikládat do kamen ze síně a ve světnici si jen užívat oheň. Šamotový tah dodává akumulaci, horkovzduch vytápí koupelnu a ložnici v patře. Návrh kamen M.H.
 
 




  
Neuvěřitelný Levínský kostel, jako by byl vytočený na hrnčířském kruhu..



nedaleké Sedlo



  

Horní Radouň. 

Sporák vytápí kamna v druhé místnosti, proto jsem si je dovolil zařadit mezi kamna :) Místo Pavla Mlázovského ( toho času se zlomenou rukou) stavím se spolužákem z kamnářské školy Tomášem Králem.

Kachle i návrh stavby M.H. Beránek - Marie Marušková.

 
Tomáš


externí přívod vzduchu











 


Dobřichovice.

Zajímavá poptávka na kamna inspirovaná kamny v Rothmaierově vile v Praze. Začátek karantény...jaro 2020.Kachle i návrh M.H.

Kamnová vložka Hoxter HAKA 37/50 s horkovzdušným výměníkem.













Brdy hned za domem..


Lesní Mlýn

Vyhovět všem přáním paní domu, která pochází z Japonska bylo těžké, ale Pavel Mlázovský to dokázal. Kamna obsahují teplovodní absorbér a pomocí klapky mohou topit z jednoho topeniště ne jenom do akumulačních tahů, ale i pod plotnu a kolem trouby.














Přestavba kamen v Kruplově

Bylo nám ctí opravovat kamna po našem milém učiteli z kamnářské školy Vítkovi Peškovi. Jeho kamna ve stilu velkého Ruského kamnáře pana Kuzněcova byla trochu jako parní stroj. Těžko říct, jestli se nám je povedlo vylepšit. Nižší ležení, ale bude pro velkou rodinu praktičtější. Návrh a vedení stavby Martin Hadrava.

 











Druhá kamna v Truskavně

Nic nepotěší tak, jako když si spokojený zákazník objedná druhá kamna Sporák jsme v této chalupě stavěli v roce 2016...Pavel Mlázovský vyřešil požadavek na jeden radiátor v koupelně pomocí teplovodního absorbéru. Montáž vší potřebné výstroje zajistil Martin Mlázovský.

Kachle pochází z Malešovské dílny.















Kamna do slamáku v Nelahozevsi

 Krásné červnové dny na krásném místě. Moderní kamna se zadním přikládáním a vyhřívanou lavicí opatřená automatickou regulací hoření.

Návrh kamen i výroba kachlů Pavel Mlázovský.

 
















 

Střížovice

Dvoje kamna do jedné chalupy, to se často nevidí. Ve světnici horkovzdušná kamna s vložkou Brunner a malým stolovým sporákem.

V podkroví kamna čajová s malým podiem a vložkou od firmy Hoxter.

Návrh i kachle Martin Hadrava.









...a kamna v podkroví, která budou mít jednou hliněnou omítku...








Františkov v Jizerských horách

První stavba roku 2019 pro firmu "Tradiční dům" díky tomu můžete vidět kamna v dokonale dokončeném interiéru. Kachle i návrh Pavel Mlázovský.

 





















Rokytá.


Poslední stavba roku 2018, na které jsme si užili zimu, jak to u poslední stavby bývá. Chalupa na pěkném místě nedaleko Mnichova Hradiště už má kamnovou vložku od firmy Brunner (přikládá se do ní z chodby) a k tomu pěkných pár metrů akumulačního tahu. Poctivou litinovou vložku lze otevřením žaluzií odvětrat do místnosti. To se bude hodit, až majitelé přijedou do studené chalupy. Šamotový tah potom zajistí pěknou osmihodinovou akumulaci, která nenechá kamna rychle vychladnout. Kachle vyrobil Martin Hadrava v Klikově. Návrh kamen Pavel Mlázovský.




















Dolní Dvůr v Krkonoších.


Památkově chráněná roubenka s citlivým přístupem majitele, to je radost. Bylo nám potěšením vybavit ji kamny a sporákem. Kamna se tváří, jako stará pec na chleba i když je v nich pěkných pár metrů akumulačního tahu. K nim je připojen sporák na litinových nohách. Ten zase ctí tradici krkonošských kolegů. Litinovýma nohama i cákanými kachli z dílny Pavla Mlázovského. Výprava na Sněžku nás nemohla minout i když jsme byli málem odfouknuti daleko do polských rovin.





Přikládání do kamen je z černé kuchyně.

Topeniště s izolovaným stropem ( ještě bez stropu)






Klasicistní portál ve zděné části roubenky.






Studniční hora.

Praskolesy a kamna tunelová.

Stavět kamna pro přátele je radost, ale někdy to dá opravdu hodně práce, zvlášť, když se koncem léta udělá taková zima. Základem těchto kamen je tzv. tunelová vložka od firmy Hoxter Haka 37/50 T, která umožňuje přikládat z chodby, ale užívat si oheň ve světnici. Za vložkou je skoro šest metrů šamotového akumulačního tahu. Horký vzduch je odváděn do dětského pokoje a pracovny. Velký stolový sporák bude součástí kuchyňské linky a jedna stěna kamen bude vyhřívat koupelnu. Pavel Mlázovský taky usilovně pracoval, i když není na žádné fotce. Kamna ještě dostanou hliněný kabát.



dům na kopci

s krásným výhledem...


















I tak se dokážeme rozprostřít.

teplosměnná plocha do koupelny ze starých kachlů







Stázička

Jindřich 

 

Kruhový slamák.

Naštěstí kamna do kruhového slamáku nemusí být kruhová. I tak dalo Pavlovi dost práce je tam nějak vměstnat a vůbec, kruhový dům to je nápad... pěkný nápad. 







technologická pauza, nebo neděle na nedaleké Malé skále 

krásná ulička v Železném Brodě


Zapalujeme pomocí ocílky, chytlo to první jiskrou!







Neobyčejná kamna do Klinkovic.

Proč jsou tato kamna neobyčejná? Protože jsou vybaveny tím nejlepším, co mohou taková kamna mít. Moderní topeniště od firmy Brunner a tahovým systémem obrovské rychlosti a délce akumulace tepla. Výroba kachlů i návrh kamen pochází od Pavla Mlázovského.



Topeniště od firmy Brunner je vybaveno dohořívací komorou.




Tahový systém neobyčejné akumulace.




Ručně točené miskové kachle. 


Mistr při práci.


Mřížka pro rychlé předání tepla.







   


Zelený sporák s hnědými kamny v pokoji.

Mokrá nedaleko Brna a jeden malý sporák a velká kachlová kamna v jednom. Topí se ve sporáku, buď kolem trouby, nebo do kamen. Na kachlích je jako ozdoba použita Vadžra a Zvonek, to proto, že paní domu pochází z oblasti s Budhistickou tradicí. Však jsme i ochutnali něco z jejich tradiční kuchyně a vůbec, byl to pěkný čas v Mokré, kde vůbec neprsí.. 


















Nedaleké Křtiny

..a Moravský kras


Burjatská kuchyně byla skvělá, ale hodně masová.






Teplovodní kamna s ležením a sporákem.


Nová stavba na místě staré chalupy. Dům jako stará chalupa nevypadá, tak snad to zachrání kamna v selském duchu. Sporák je vybaven i elektrickou troubou! Kachle pochází z dílny v Malešově. První stavba roku 2018.




























Kamna do kachlového ateliéru.

Konečně není "kovářovic kobyla bosá" a kamnář může sám na sobě vyzkoušet, jaký je život s kachlovými kamny. Jedná se o kamna polotěžká až těžká. Doba akumulace určitě 12 hodin. Nahřívají se pomalu, ale vydrží hřát neuvěřitelně dlouho. Krása a nádhera. Historické kachle pochází možná i z Chlumeckého zámku.. 

    
původní stav..






















Kamna do parádního pokoje na Klikově

Jako topeniště v těchto kamnech slouží kamnová vložka Hoxtr 37/50 GN. Kachlová obestavba s ocelovou vložkou se dá odvětrat do obytného podkroví. Druhá část kamen s šamotovými tahy je akumulační. Na stavbu jsme použili kachle vyrobené firmou MK-profi. 


Kliknutím na obrázek se vám ukáže pohodlné prohlížení.


prostup na půdu


kamnová vložka Hoxtr 37/50 GN je vybavena dohořívací komorou

stavba pádu a šamotových tahů



flexibilní hadice, která povede teplo do podkroví


plech, který odráží teplo a roztáčí jeho pohyb v obestavbě









   


Rozdělovací kamna do slaměného domu ve Výžerkách

Proč rozdělovací kamna? Protože rozdělují dvě místnosti a taky do nich topí. Stojí na poměrně úzkém půdorysu a tvoří vlastně dělící příčku. Prosklená přikládací dvířka jsou obrácena do prostorné chodby. Zajímavý bude průhled ze světnice starého domu chodbou přímo na oheń v kamnech. I když v akumulačních kamnech hoří oheň často jen jednu hodinu denně. Do kamen se vešlo cca 6 metrů akumulačního tahu. Jsou spočítané na 10kg dřeva s intervalem přikládání 10 hodin. Autorem návrhu je Pavel Mlázovský. Kamna ještě dostanou hliněnou omítku, ale to už si zajistí domácí svépomocí.

Kliknutím na obrázek se vám ukáže pohodlné prohlížení.





pozorný investor..


Pivovar v Kostelci n.č.l nám byl oporou




dodatečná akumulace 



ještě chybí Eliška
   

Pokojová kamna v Jindřiši u J.H

Pokojová kamna v Jindřiši jsou kompaktní stavbou na půdorysu jen 100x70cm. Dvířka od firmy Hoxter umožňují pěkný pohled na oheň a svojí velikostí ještě neruší. Kachle vyráběla manufaktura Prudký Hladil z Letovic. V kamnech je ukryto skoro šest metrů tahu. Maximální dávka paliva je 10kg s akumulací na 8 hodin.V praxi to bude maximálně 6kg dřeva 2x denně.

Stavěli jsme hned vedle Jindřichohradecké úzkokolejky.. 













Ekonomika provozu těchto kamen a krása hoření v poměrně velkém ohništi mne překvapila. 



Pokojová kamna ve Lhotě Bubeneč.

Pokojová kamna ve Lhotě jsme stavěli současně se sporákem a pecí na chleba. Toto najdete v sekci sporáky. Zde tedy ke kamnům. Jedná se o kompaktní pokojová kamna do tzv. pánského pokoje s pěkně zachovaným cihelným stropem. Kachle vytvářel Pavel Mlázovský, fotografie z výroby najdete zde. Kamna jsou opatřena krásnými litinovými dvířky od firmy Brunner, která zajišťují perfektní těsnost, ale i dobrý přívod vzduchu do topeniště během hoření. Prostě pěkná poctivá dvířka. Kamna mají dva vodorovné a tři svislé tahy, které zaručují dobré zužitkování tepla z hoření. Stavba je tzv. "Na hlínu" to znamená bez vzduchové mezery. 












Rtyně v Podkrkonoší.

Malá roubenka v Rtyni v Podkrkonoší, která je určena k pronajímání. Hosté si jistě užijí kamna s pečící troubou, za kterými je ležení. biotopeniště plus od firmy Rath je tvořené kameny s horizontálními průduchy, kterými je přiváděn vzduch k hoření. Regulace vzduchu probíhá pomocí vzduchové růžice ovládané páčkou pod dvířky.Jsou dimenzována na 7 kg dřeva s akumulací na 8 hodin.Délka tahu 5,6 metrů. Dvířka HT od firmy WGS. Do horní místnosti je vyveden horkovzduch. Tahový systém je vybaven tzv. zkracovací klapkou pro snadné roztápění. Kamna jsou postavena z kachlů, které vyrobil Pavel Mlázovský ve svém ateliéru v Malešově. 

Návrh kamen - Pavel Mlázovský.







































Výhled z Žaltmanu

Malé Svatoňovice

hotovo


Třísov 

Krásný starý dům pod Kletí si vedle důkladné rekonstrukce vysloužil i nová kamna. Kamna, na kterých se dá sedět i ležet jsou dimenzovaná na 8kg dřeva s akumulací 8 hodin. Délka šamotového tahu je 5,5 metru. V tahu je umístěna pečící trouba. Kamna jsou doplněna horkovzdušným rozvodem do předsíně. Přikládací dvířka i s rámem s rozvodem vzduchu pro hoření jsou od firmy Brunner(HKD 6.1 GOT) 








horkovzduch..


Neuvěřitelná hospůdka u Kuchařů v nedalekém Krásetíně.

pohled na rozvod vzduchu nad dvířky.



oheň hoří kultivovaně..


Hotová kamna s nehotovými omítkami..


Z výletu do kláštěra Zlatá koruna.



Druhá půlka kamen v Beskydech.

Visalaje na jaře 2016. Zbývá jen dostavět kachlový sporák na místo, které jsme mu na podzim přisoudili. Kachle vznikaly přes zimu v kachlovém ateliéru Martina Hadravy v Chlumu u Třeboňe a na Klikově, kam se ateliér začátkem března 2016 přesunul. 
Nebesky modrou glazuru jsme přejmenovali na Beskydskou modř..












Půlka kamen v Beskydech.


Listopad 2015 Visalaje, Beskydy. Poprvé zkoušíme stavět kamna se sporákem na dvě etapy. Stavbu kamen s teplovodní vložkou značky Hoxter jsme provedli s naším kolegou Standou Kuběnou. Kachle na sporák budou teprve vznikat během zimy a na jaře sporák dostavíme.

Kliknutím na obrázek se vám spustí pohodlné prohlížení.



tak budou na jaře vypadat..





dodatečné připojení do komína





Standa Kubina 










Omítaná kamna v Křešíně

Září 2015.Křešín, krásné místo s výhledem na Brdský vrchol Plešivec.
Velká kamna s pořádnou kamnovou vložkou na 50cm polena od firmy LEDA. Možnost odvětrání litinové vložky a získání rychlého tepla. Přepínání mezi akumulačními tahy a stolovým sporákem s troubou. Omítaná stavba s ležením nám díky pomocníkovi Jankovi zabrala jen osm dní. Paní Irena se o nás starala jako o vlastní, děkujeme.































Královka u Šluknova.

Srpen 2015.Nádherné místo v osadě Královka.Jen na krok od hranic s Německem.Kamna s teplovodním výměníkem od firmy LEDA s přepínáním do akumulačních tahů a ve druhé místnosti sporák ze starých kachlů, které se našly na půdě.Sporák s námi stavěl kolega Martin Štekl.






















a ještě ten sporák..ten najdete v sekci sporáky :-)


Svobodův mlýn.

Červenec 2015.Svobodův mlýn na krásném místě nedaleko pramenu se skvělou vodou a kaplí sv.Anny.První týden pomáhal na stavbě Stanislav Kubina. Kachle byly tentokrát z dílny keramika Ivana Uhlíře.Návrh topidla Pavel Mlázovský.Kamna jsou osazena teplovodní vložkou od firmy Brunner s možností přepínání do akumulačních tahů. Zajímavostí je pečící trouba zabudovaná do vlastního tahu.Nedílnou součástí kamen bude dubová lavice...   










































Kamna s ležením v Krkonoších.

Přesněji v Přední Labské u Vrchlabí. Jeden deštivý červnový týden nám zabrala stavba kamen, která stojí v novostavbě na místě původní roubené chalupy. Návrhů kamen bylo několik, jak můžete vidět
v galerii nákresů. Jde o akumulační stavbu s kamnovou vložkou od firmy Brunner HKD 6.1 s litinošamotovým akumulačním výměníkem Burnet 220. Otevřením dvířek umístěnými nad vložkou lze celou světnici vytopit také horkovzdušně. Primárně je však stavba určena jako akumulační. Za kamny je vyhřívané lůžko se sopouchem vedoucím spaliny do komína. 
























Milé překvapení v nedaleké horské chatě
keramické plastiky od Jindry Vikové z roku 1988

stavíme "na hlínu"
nedaleká zvonička v osadě Volský Důl 749 m.n.m.



pohled pod lůžko















oheň hoří kultivovaně..








Časosběrný dokument, jak rostla kamna u Melounků v Zákolanech.(v roce 2013..)






A ještě pár obrázků, jak vypadají tato kamna po dokončení.








Melounci na peci


 


Bílá kamna pod Barborou.



Na nádherném místě pod Sv.Barborou v Kutné Hoře, jsme pět květnových dní stavěli tato pokojová kamna. Kachle vznikaly během zimy 2014/15 v "kachlovém ateliéru" v Chlumu u Třeboňe.
 Uvnitř kamen se skrývá Rolls-royce mezi kamnovými vložkami Brunner HKD 6.1 s akumulačními prstenci.
Stavba kachlů je provedena klasicky "na hlínu"
Kamna stojí ve velmi citlivě opraveném domě a myslím, že mu docela sluší.
























     



Hliněná kamna do slaměného domu v Sychrově.

Vysoký slaměný dům v jabloňovém sadu. Nádherné podzimní dny.
Součástí těžkých akumulačních kamen s elektronickou regulací hoření je i malý sporák s teplovodním výměníkem sloužícím k ohřevu teplé vody. Hypokaustní výměník v patře, teplosměnná plocha do koupelny, vyhřívané lůžko, hliněné omítky.. 
Dlouhých dvanáct dní stavby a ještě k tomu tři dny dolaďování povrchů, to celé ve dvou lidech. 
Však to bylo "velikolepé" jak uvidíte.. 

Slaměný dům stojí v zajímavé lokalitě, která se jednou snad zaplní podobnými domy. Více na http://www.enklava.net/ 
Stavbu domu navrhla i zrealizovala firma Přírodní dům. 
Více na http://www.prirodni-dum.cz/  



Kachle pálené v peci na dřevo kolem dvířek.
Základ pod tahy a sokl ke sporáku.
Sporákové topeniště s teplovodním výměníkem.

Pád a první tah.


Topeniště Bio 3 od firmy Rath.




Předem slepená vracečka k hypokaustu.










Stoupačka pro teplý vzduch do hypokaustu a vracečka pro studený.


Pavel taky pracoval, ale víc fotil..


Pohled na kamna a hypokaustní výměník v patře.


Teplosměnná plocha do koupelny.






V pozadí na sloupu elektronická regulace hoření.




Hypokaust v patře.


První zatopení ve sporáku.


V kamnech už se topí, jak je vidět podle vyschlé hliněné omítky.



Velká hnědá kamna v Jelmu.

Kamna se sporákem do chalupy na Šumavě. Jelm, vesnička nedaleko Horní Plané, kterou v roce 1974(!)srovnali se zemí. Na místech, kde stály obrovské domy se dnes zase staví. Těžká akumulační kamna s biotopeništěm jsou jediným topením v této části domu. Akumulační tahy mají délku 8,5 m. Hypokaustně vyhřívaná stěna zajistí teplo v koupelně. Nezávisle odkouřený sporák místnost zahřeje během jara či podzimu. Kakabusy točil Pavel Mlázovský. Stavba nám, díky spolu-práci kolegy Standy Kuběny zabrala jen jedenáct květnových dnů. 

Kování na sporáku je jako vždy dílem Přemka Nováka, 
Pavel Mlázovský je autorem návrhu, ale bez kováře by to prostě nešlo.
Konečně podívejte se sami co Přemek všechno dělá..


Kliknutím na první fotku se Vám zobrazí pohodlné prohlížení.



hotové dílo...


Historická pohlednice Jelmu

pohled na Jelm  dnes 









tři a půl tuny šamotu..

externí přívod vzduchu

kuk





















nejkrásnější pohled..

Standa Kuběna






















Světle modré tahovky 

Taková malá kamna a tolik kachlů.. 
Vysočina nezklamala, první den nám i sněžilo. 
Kamna jsou vyhřívaná ze sporáku, který jsme nestavěli a stojí hned za zdí. Klapkou se dá ovládat, jestli budou hřát trouby, nebo tahovky. Uprostřed stavby jsme si dovolili malý výlet na kamnářské školení. Cestou klášter v Tišnově a Zelená hora. 
Také stará lípa u Spálavy, vrcholu Železných hor.
Nejen prací živ je člověk..  

Kliknutím na první fotku se Vám zobrazí pohodlné prohlížení.








 

skluzavka




Klášter Porta coeli - Brána nebes



Zelená Hora ( kostel sv. Jana Nepomuckého )

































Kamno-sporák v Úvalech u Valtic

Středně těžká akumulační kamna maskovaná za sporák.. První stavba roku 2014. Kamna vypadají na první pohled jako kuchyňský sporák, ale jedná se o kamna, která mají dva tahy s možností jejich přepínání. Jeden tah je akumulační cca 3,5m délky a druhý slouží na vaření a pečení. Topeniště je bezroštové, stavba kamen dvouplášová. Přívod vzduchu k hoření se ovládá klapkou s bowdenem. Krásných sedm dní v přívětivém kraji Jižní Moravy.. Část stavby si s námi užil i kolega kamnář Standa Kuběna z Val. Meziříčí. 

http://www.krbykubena.cz/


Kliknutím na první fotku se Vám zobrazí pohodlné prohlížení.



přijíždíme..







neuvěřitelných 900kg šamotu do takového sporáčku..


klapka pro regulaci přívodního vzduchu s bowdenem

základ topeniště a stoupák ze sporáčku




káva o čtvrté


Přidat popisek




společné foto se Standou





čistící otvory

klapka na přepínání tahů


Malinká chvíle na výlet..

Kolonáda na kopci Rajsna


poslední tah do U









návštěva sklípku 



zkouška tahu 

záklop s čistícím otvorem



kování od Přemka tradičně zdobí dílo..




















Kamna se sporáčkem u Melounků v Zákolanech

 Těžká akumulační kamna s biotopeništěm 3 od firmy Rath, která mají cca 7,5 metru šamotových, individuálně stavěných tahů. Automatická regulace. Malé posezení nahoře na kamnech. Stolový sporáček samostatně odkouřený do komína. Ručně dělané kachle, které vznikaly v zimě v Praze Stodůlkách. Nový domeček u železniční trati, na krásném místě v Zákolanech. Úžasní investoři.. Stavba probíhala v dubnu 2013.



kliknutím na fotku se zobrazí pohodlné prohlížení..















teplotní čidlo elektronické regulace


pauza


Budeč



za mřížkou pod lavicí bude schovaná automatická regulace


čistící otvory do každého tahu




kování od Přemka






nerezový rám od Pavlova taťky




litinová dvířka do biotopeniště









Kuba a dům




samospoušť..


a je to..


Stavba kamen u Lukáše a Denisy v Kruplově.


Toto byla naše třetí společná realizace, kde jsem se podílel jako pomocník. Jedná se o tzv. těžká kamna s biotopeništěm, která mají za úkol vytápět ložnici a koupelnu. Hypokaustním systémem potom 
i dětský pokoj v podkroví. 
Stavba nám zabrala 18 dní.

Denisa, ale vlastně celá rodina nám dělala skvělé zázemí. Děkujeme!

(kliknutím na první fotku se spustí pohodlné prohlížení)





Slaměný dům, kde kamna stojí. Více o tomto domě najdete na http://cejeni.cz/